Farm Multitenant (1.0.0-beta6) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Operations
it: Operazioni

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Roles
it: Ruoli

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Joined
it: Iscritto

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di @operation con argomenti: @args

en: Master
it: Principale

en: Group membership
it: Appartenenza del gruppo

en: Dropbutton
it: Casella a discesa
