Farm Multitenant (1.0.0-beta6) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Title
pt: Título

en: Operations
pt: Operações

en: Group
pt: Grupo

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Padrão

en: Updated
pt: Atualizado

en: User
pt: Usuário

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Roles
pt: Papéis

en: Desc
pt: Decrescente

en: Members
pt: Membros

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Edit member
pt: Editar membro

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Joined
pt: Inscrito

en: Organizations
pt: Organizações

en: Delete relation
pt: Excluir relação

en: No content available.
pt: Nenhum conteúdo disponível.

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Add member
pt: Adicionar membro

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pt: Ocorreu um erro durante o processamento de @operation com os argumentos: @args

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Group membership
pt: Participação em grupo

en: Remove member
pt: Remover membro

en: Edit relation
pt: Editar relação

en: Dropbutton
pt: Botão suspenso
