farmOS Project Plan (1.1.1) - en to de translation catalogue (42 entries)

en: more
de: mehr

en: Action
de: Aktion

en: Quantity
de: Anzahl

en: Projects
de: Projekte

en: Project
de: Projekt

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Logs
de: Protokolleinträge

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: Assigned to
de: Zugewiesen

en: All
de: Alle

en: Active
de: Aktiv

en: Location
de: Ort

en: Desc
de: Absteigend

en: Start date
de: Startdatum

en: End date
de: Enddatum

en: Goal
de: Ziel

en: Sort by
de: Sortierung

en: Apply
de: Anwenden

en: Plans
de: Konzepte

en: Plan
de: Planung

en: Offset
de: Versatz

en: Flags
de: Kennzeichnungen

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Archived
de: Archiviert

en: Bulk update
de: Massenaktualisierung

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Planned
de: Geplant

en: Archived projects
de: Archivierte Projekte

en: Log type
de: Protokolltyp

en: Displaying @start - @end of @total
de: @start - @end von @total wird angezeigt

en: Plan name
de: Plan Name

en: Plan type
de: Planungstyp

en: No logs found.
de: Keine Protokolleinträge gefunden.

en: Log name
de: Protokollname

en: Log category
de: Protokollkategorie

en: No plans found.
de: Keine Planungen gefunden.

en: Is movement
de: Ist Bewegung

en: All plans (page)
de: Alle Pläne (Seite)

en: log/{{ id }}
de: Log/{{ id }}
