farmOS Project Plan (1.1.1) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: more
fa: بیشتر

en: Action
fa: عملکرد

en: Quantity
fa: تعداد

en: Projects
fa: پروژه‌ها

en: Project
fa: پروژه

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Logs
fa: وقایع ثبت شده

en: Name
fa: نام

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: Assigned to
fa: منسوب به

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Location
fa: مکان

en: Desc
fa: نزولی

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: Goal
fa: هدف

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Apply
fa: تایید

en: Plan
fa: پلن

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Bulk update
fa: به‌روزرسانی جمعی

en: Asc
fa: صعودی

en: Planned
fa: برنامه ریزی شده

en: Master
fa: مدیر
