farmOS Project Plan (1.1.1) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Status
fr: État

en: more
fr: plus

en: Quantity
fr: Quantité

en: Projects
fr: Projets

en: Project
fr: Projet

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Logs
fr: Journaux

en: Name
fr: Nom

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: Assigned to
fr: Assigné à

en: All
fr: Tout

en: Active
fr: Actif

en: Location
fr: Emplacement

en: Start date
fr: Date de début

en: End date
fr: Date de fin

en: Goal
fr: Objectif

en: Sort by
fr: Trier par

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Archived
fr: Archivé(e)

en: Bulk update
fr: Mise à jour en masse

en: Master
fr: Principal

en: Log type
fr: Type de journal

en: Displaying @start - @end of @total
fr: Affichage de @start à @end sur @total
