farmOS Project Plan (1.1.1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: more
id: selengkapnya

en: Action
id: Tindakan

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Projects
id: Proyek

en: Project
id: Proyek

en: Logs
id: Catatan

en: Name
id: Nama

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Location
id: Lokasi

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: End date
id: Tanggal selesai

en: Goal
id: Tujuan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Assets
id: Aset

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Archived
id: Diarsipkan

en: Bulk update
id: Pemutakhiran masal

en: Asc
id: Urutan turun

en: Displaying @start - @end of @total
id: Menampilkan @start - @end dari @total
