farmOS Project Plan (1.1.1) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Status
it: Stato

en: more
it: altro

en: Action
it: Azione

en: Quantity
it: Quantità

en: Reset
it: Ripristina

en: Logs
it: Log

en: Name
it: Nome

en: Assigned to
it: Assegnato a

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Location
it: Posizione

en: Desc
it: Disc

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Goal
it: Obbiettivo

en: Sort by
it: Ordina per

en: Assets
it: Risorse

en: Apply
it: Applica

en: Plans
it: Piano

en: Plan
it: Piano

en: Offset
it: Scostamento

en: Flags
it: Contrassegni

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Archived
it: Archiviato

en: Bulk update
it: Aggiornamento di massa

en: Master
it: Principale

en: Log type
it: Tipo di registrazione

en: Displaying @start - @end of @total
it: Visualizzazione elementi @start - @end su @total

en: No logs found.
it: Nessuna registrazione trovata.

en: Log name
it: Nome della registrazione
