farmOS Project Plan (1.1.1) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Status
ja: 状態

en: more
ja: 続き

en: Action
ja: アクション

en: Quantity
ja: 数量

en: Projects
ja: プロジェクト

en: Project
ja: プロジェクト

en: Reset
ja: リセット

en: Logs
ja: ログ

en: Name
ja: 名前

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: All
ja: すべて

en: Active
ja: アクティブ

en: Location
ja: 場所

en: Desc
ja: 降順

en: Start date
ja: 開始日

en: End date
ja: 終了日

en: Goal
ja: 目的

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Assets
ja: アセット

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Archived
ja: アーカイブ

en: Bulk update
ja: 一括更新

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Displaying @start - @end of @total
ja: @total 件中の @start 件目～ @end 件目を表示
