farmOS Conservation Planner (1.0.0) - en to cy translation catalogue (23 entries)

en: Next
cy: Nesaf

en: Status
cy: Statws

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Comments
cy: Sylwadau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Date
cy: Dyddiad

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Name
cy: Enw

en: Default
cy: Diofyn

en: Continue
cy: Parhau

en: Phone
cy: ffôn

en: Other
cy: Arall

en: Street
cy: Stryd

en: City
cy: Tref

en: Postal code
cy: Cod Post

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Apply
cy: Ceisio

en: Rating
cy: Amcangyfrif

en: Upload logo image
cy: Llwytho logo delwedd i fyny
