farmOS Conservation Planner (1.0.0) - en to fr translation catalogue (57 entries)

en: Next
fr: Suivant

en: Status
fr: État

en: Submit
fr: Soumettre

en: Manager
fr: Gestionnaire

en: Email settings
fr: Paramètres des courriels

en: Comments
fr: Commentaires

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Back
fr: Précédent

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Continue
fr: Continuer

en: Email
fr: Courriel

en: Phone
fr: Téléphone

en: State
fr: État

en: Other
fr: Autre

en: Personal information
fr: Informations personnelles

en: Property
fr: Propriété

en: Street
fr: Rue

en: City
fr: Ville

en: Postal code
fr: Code postal

en: Sort by
fr: Trier par

en: Georgia
fr: Géorgie

en: Female
fr: Femme

en: Review
fr: Vérifier

en: Reason
fr: Raison

en: Apply
fr: Appliquer

en: California
fr: Californie

en: Florida
fr: Floride

en: Hawaii
fr: Hawaï

en: Louisiana
fr: Louisiane

en: New Mexico
fr: Nouveau Mexique

en: North Carolina
fr: Caroline du Nord

en: North Dakota
fr: Dakota du Nord

en: Pennsylvania
fr: Pennsylvanie

en: South Carolina
fr: Caroline du Sud

en: South Dakota
fr: Dakota du Sud

en: Virginia
fr: Virginie

en: West Virginia
fr: Virginie-Occidentale

en: Farm
fr: Ferme

en: Rating
fr: Note

en: Not applicable
fr: Non applicable

en: Upload logo image
fr: Transférer le logo

en: Energy
fr: Énergie

en: Water
fr: Eau

en: Municipality
fr: Municipalité

en: Goals
fr: Objectifs

en: Logo path
fr: Chemin du logo

en: Boundary
fr: Limite

en: Displaying @start - @end of @total
fr: Affichage de @start à @end sur @total

en: Crop types
fr: Types de recadrage

en: Livestock
fr: Bétail

en: Upload document
fr: Transférer un document
