farmOS Conservation Planner (1.0.0) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Next
hi: अगला

en: Status
hi: अवस्था

en: Submit
hi: जमा करें

en: Type
hi: प्रकार

en: Manager
hi: मैनेजर

en: Description
hi: उल्लेख

en: Email settings
hi: ईमेल सेटिंग

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: Back
hi: वापस

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: ID
hi: आईडी

en: Continue
hi: जारी रखें

en: Email
hi: ईमेल

en: Introduction
hi: प्रस्तावना

en: Phone
hi: फ़ोन

en: State
hi: अवस्था

en: Desc
hi: अवरोही

en: Other
hi: अन्य

en: Personal information
hi: निजी जानकारी

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Georgia
hi: जॉर्जिया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Not applicable
hi: लागू नहीं

en: Logo path
hi: प्रतीक चिन्ह पथ
