farmOS Conservation Planner (1.0.0) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Submit
id: Kirim

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Email settings
id: Pengaturan email

en: Comments
id: Komentar

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Date
id: Tanggal

en: Search
id: Pencarian

en: Name
id: Nama

en: Back
id: Kembali

en: Default
id: Bawaan

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Introduction
id: Pengenalan

en: Phone
id: Telepon

en: State
id: Status

en: Other
id: Lainnya

en: Personal information
id: Informasi pribadi

en: Property
id: Milik

en: Street
id: Jalan

en: City
id: Kota

en: Postal code
id: Kode pos

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Review
id: Periksa

en: Reason
id: Alasan

en: Apply
id: Terapkan

en: Not applicable
id: Tidak berlaku

en: Upload logo image
id: Unggah gambar logo

en: Asc
id: Urutan turun

en: Logo path
id: Lokasi logo

en: Displaying @start - @end of @total
id: Menampilkan @start - @end dari @total
