farmOS Conservation Planner (1.0.0) - en to tr translation catalogue (50 entries)

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Submit
tr: Gönder

en: Type
tr: Tip

en: Manager
tr: Yönetici

en: Description
tr: Açıklama

en: Email settings
tr: E-posta ayarları

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Date
tr: Tarih

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Name
tr: İsim

en: Back
tr: Geri

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Notes
tr: Notlar

en: Continue
tr: Devam et

en: Email
tr: E-posta

en: Phone
tr: Telefon

en: State
tr: Durum

en: Desc
tr: Azalan

en: Other
tr: Diğer

en: Property
tr: Özellik

en: Street
tr: Cadde

en: City
tr: Şehir

en: Postal code
tr: Posta kodu

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Georgia
tr: Gürcistan

en: Female
tr: Bayan

en: Reason
tr: Sebep

en: Apply
tr: Uygula

en: California
tr: Kaliforniya

en: Colorado
tr: Kolorado

en: Hawaii
tr: Havai

en: North Carolina
tr: Kuzey Carolina

en: North Dakota
tr: Kuzey Dakota

en: South Carolina
tr: Güney Carolina

en: South Dakota
tr: Güney Dakota

en: Washington
tr: Vaşington

en: West Virginia
tr: Batı Virginia

en: Rating
tr: Derecelendirme

en: Not applicable
tr: Uygulanmıyor

en: Upload logo image
tr: Logo resmini yükle

en: Energy
tr: Enerji

en: Asc
tr: Artan

en: Logo path
tr: Logo yolu

en: Displaying @start - @end of @total
tr: @start - @end / @total görüntüleniyor

en: Property Description
tr: Emlak Açıklaması
