farmOS Conservation Planner (1.0.1) - en to pt translation catalogue (57 entries)

en: Next
pt: Próximo

en: Submit
pt: Enviar

en: Type
pt: Tipo

en: Manager
pt: Gerente

en: Description
pt: Descrição

en: Email settings
pt: Configurações de e-mail

en: Comments
pt: Comentários

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Date
pt: Data

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Name
pt: Nome

en: Back
pt: Voltar

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Notes
pt: Notas

en: Continue
pt: Continuar

en: Introduction
pt: Introdução

en: Phone
pt: Telefone

en: State
pt: Estado

en: Desc
pt: Decrescente

en: Other
pt: Outros

en: Personal information
pt: Informações pessoais

en: Property
pt: Propriedade

en: Street
pt: Logradouro

en: City
pt: Cidade

en: Postal code
pt: CEP

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Georgia
pt: Geórgia

en: Female
pt: Feminino

en: Review
pt: Revisão do pedido

en: Reason
pt: Motivo

en: Apply
pt: Aplicar

en: California
pt: Califórnia

en: Florida
pt: Flórida

en: New Jersey
pt: Nova Jersey

en: New Mexico
pt: Novo México

en: New York
pt: Nova Iorque

en: North Carolina
pt: Carolina do Norte

en: North Dakota
pt: Dakota do Norte

en: Pennsylvania
pt: Pensilvânia

en: South Carolina
pt: Carolina do Sul

en: South Dakota
pt: Dakota do Sul

en: Virginia
pt: Virgínia

en: West Virginia
pt: Virgínia Ocidental

en: Farm
pt: Fazenda

en: Rating
pt: Avaliação

en: Not applicable
pt: Não aplicável

en: Upload logo image
pt: Enviar logo

en: Infrastructure
pt: Infraestrutura

en: Water
pt: Água

en: Asc
pt: Ascendente

en: Logo path
pt: Endereço do logo

en: Boundary
pt: Limite

en: Displaying @start - @end of @total
pt: Exibindo @start - @end de @total

en: Crop types
pt: Tipos de recortes
