farmOS Conservation Planner (1.2.0) - en to de translation catalogue (54 entries)

en: Next
de: Weiter

en: Submit
de: Absenden

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Type
de: Typ

en: Send email
de: E-Mail senden

en: Description
de: Beschreibung

en: Email settings
de: E-Mail-Einstellungen

en: Comments
de: Kommentare

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Overview
de: Übersicht

en: Back
de: Zurück

en: Label
de: Beschriftung

en: Notes
de: Hinweise

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Continue
de: Weiter

en: Email
de: E-Mail

en: Introduction
de: Einführung

en: Phone
de: Telefonnummer

en: State
de: Status

en: Other
de: Weitere

en: Personal information
de: Persönliche Daten

en: Decision
de: Entscheidung

en: Property
de: Eigenschaft

en: Property name
de: Eigenschaftsname

en: Street
de: Straße

en: City
de: Stadt

en: Postal code
de: Postleitzahl

en: Georgia
de: Georgien

en: Female
de: Weiblich

en: Review
de: Überprüfung

en: Reason
de: Grund

en: California
de: Kalifornien

en: Farm
de: Bauernhof

en: Plans
de: Konzepte

en: Rating
de: Bewertung

en: Upload logo image
de: Logo hochladen

en: Infrastructure
de: Infrastruktur

en: Energy
de: Energie

en: Vineyard
de: Weingut

en: Water
de: Wasser

en: Municipality
de: Gemeinde

en: Goals
de: Ziele

en: Human
de: Mensch

en: Animals
de: Tiere

en: Logo path
de: Pfad zum Logo

en: Boundary
de: Grenze

en: Select at least one
de: Es wird mindestens eine Auswahl benötigt.

en: Lease
de: Pacht

en: Crop types
de: Bildzuschnittvorlagen

en: Livestock
de: Tierhaltung

en: Upload document
de: Dokument hochladen

en: Land asset
de: Land-Asset

en: Farm name
de: Farm Name
