farmOS Conservation Planner (1.2.0) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Next
it: Successivo

en: Status
it: Stato

en: Submit
it: Invia

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Type
it: Tipo

en: Send email
it: Invia messaggio

en: Manager
it: Gestore

en: Description
it: Descrizione

en: Email settings
it: Impostazioni email

en: Comments
it: Commenti

en: Yes
it: Sì

en: Overview
it: Panoramica

en: Back
it: Indietro

en: Label
it: Etichetta

en: Notes
it: Note

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Continue
it: Continua

en: Email
it: E-mail

en: Introduction
it: Introduzione

en: Phone
it: Telefono

en: State
it: Stato

en: Other
it: Altro

en: Property
it: Proprietà

en: Street
it: Via

en: City
it: Città

en: Postal code
it: Codice postale

en: Female
it: Femmina

en: Review
it: Revisione

en: Reason
it: Ragione

en: New Mexico
it: Nuovo Messico

en: North Carolina
it: Carolina del Nord

en: North Dakota
it: Nord Dakota

en: South Carolina
it: Carolina del Sud

en: South Dakota
it: Sud Dakota

en: Plans
it: Piano

en: Upload logo image
it: Carica l'immagine logo

en: Water
it: Acqua

en: Animals
it: Animali

en: Logo path
it: Percorso logo

en: Livestock
it: Bestiame

en: Land asset
it: Risorsa Terreno
