farmOS Conservation Planner (1.2.0) - en to ja translation catalogue (82 entries)

en: Next
ja: 次へ

en: Status
ja: 状態

en: Submit
ja: 送信

en: Email address
ja: メールアドレス

en: Type
ja: タイプ

en: Send email
ja: メール送信

en: Manager
ja: マネージャー

en: Description
ja: 説明

en: Email settings
ja: メール設定

en: Comments
ja: コメント

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Overview
ja: 概観

en: Back
ja: 戻る

en: Label
ja: ラベル

en: Notes
ja: ノート

en: Unknown
ja: 不明

en: Continue
ja: 継続

en: Email
ja: メール

en: Introduction
ja: 序文

en: Phone
ja: 電話番号

en: State
ja: 状態

en: Other
ja: その他

en: Property
ja: プロパティー

en: Street
ja: 番地

en: City
ja: 市区町村

en: Postal code
ja: 郵便番号

en: Georgia
ja: グルジア

en: Female
ja: 女性

en: Review
ja: 確認する

en: Alabama
ja: アラバマ州

en: Alaska
ja: アラスカ州

en: Arizona
ja: アリゾナ州

en: Arkansas
ja: アーカンソー州

en: California
ja: カリフォルニア州

en: Colorado
ja: コロラド州

en: Connecticut
ja: コネチカット州

en: Delaware
ja: デラウェア州

en: Florida
ja: フロリダ州

en: Hawaii
ja: ハワイ州

en: Idaho
ja: アイダホ州

en: Illinois
ja: イリノイ州

en: Indiana
ja: インディアナ州

en: Iowa
ja: アイオワ州

en: Kansas
ja: カンザス州

en: Kentucky
ja: ケンタッキー州

en: Louisiana
ja: ルイジアナ州

en: Maine
ja: メイン州

en: Maryland
ja: メリーランド州

en: Massachusetts
ja: マサチューセッツ州

en: Michigan
ja: ミシガン州

en: Minnesota
ja: ミネソタ州

en: Mississippi
ja: ミシシッピー州

en: Missouri
ja: ミズーリ州

en: Montana
ja: モンタナ州

en: Nebraska
ja: ネブラスカ州

en: Nevada
ja: ネバダ州

en: New Hampshire
ja: ニューハンプシャー州

en: New Jersey
ja: ニュージャージー州

en: New Mexico
ja: ニューメキシコ州

en: New York
ja: ニューヨーク州

en: North Carolina
ja: ノースカロライナ州

en: North Dakota
ja: ノースダコタ州

en: Ohio
ja: オハイオ州

en: Oklahoma
ja: オクラホマ州

en: Oregon
ja: オレゴン州

en: Pennsylvania
ja: ペンシルバニア州

en: Rhode Island
ja: ロードアイランド州

en: South Carolina
ja: サウスカロライナ州

en: South Dakota
ja: サウスダコタ州

en: Tennessee
ja: テネシー州

en: Texas
ja: テキサス州

en: Utah
ja: ユタ州

en: Vermont
ja: バーモント州

en: Virginia
ja: バージニア州

en: Washington
ja: ワシントン州

en: West Virginia
ja: ウェストバージニア州

en: Wisconsin
ja: ウィスコンシン州

en: Wyoming
ja: ワイオミング州

en: Rating
ja: レーティング

en: Upload logo image
ja: ロゴ画像のアップロード

en: Logo path
ja: ロゴのパス
