farmOS Conservation Planner (1.3.0) - en to oc translation catalogue (44 entries)

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Submit
oc: Sometre

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Comments
oc: Comentaris

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Back
oc: Precedent

en: Label
oc: Etiqueta

en: Notes
oc: Nòtas

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Continue
oc: Contunhar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: State
oc: Estat

en: Other
oc: Autre

en: Property
oc: Proprietat

en: Street
oc: Carrièra

en: City
oc: Vila

en: Postal code
oc: Còde postal

en: Female
oc: Femna

en: Results
oc: Resultats

en: Reason
oc: Rason

en: Arizona
oc: Arizòna

en: California
oc: Califòrnia

en: Louisiana
oc: Loïsiana

en: Minnesota
oc: Minnesòta

en: Mississippi
oc: Mississipí

en: Missouri
oc: Missorí

en: New Hampshire
oc: Nòu Hampshire

en: New Jersey
oc: Nòva Jersey

en: New Mexico
oc: Nòu Mexic

en: New York
oc: Nòva York

en: North Carolina
oc: Carolina del Nòrd

en: North Dakota
oc: Dakota del Nòrd

en: Pennsylvania
oc: Pensilvània

en: South Carolina
oc: Carolina del Sud

en: South Dakota
oc: Dakota del Sud

en: Texas
oc: Tèxas

en: Virginia
oc: Virgínia

en: West Virginia
oc: Virgínia Occidentala

en: Upload logo image
oc: Mandar lo lògo
