farmOS Conservation Planner (1.3.0) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Next
pt: Seguinte

en: Status
pt: Estado

en: Submit
pt: Enviar

en: Email address
pt: Endereço de email

en: Type
pt: Tipo

en: Send email
pt: Enviar email

en: Manager
pt: Gestor

en: Description
pt: Descrição

en: Email settings
pt: Configurações de Email

en: Comments
pt: Comentários

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Overview
pt: Vista global

en: Back
pt: Voltar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Notes
pt: Anotações

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Continue
pt: Continuar

en: Introduction
pt: Introdução

en: Phone
pt: Telefone

en: State
pt: Estado

en: Other
pt: Outro

en: Personal information
pt: Informações pessoais

en: Property
pt: Propriedade

en: Street
pt: Rua

en: City
pt: Município/Concelho

en: Postal code
pt: Código postal

en: Georgia
pt: Geórgia

en: Female
pt: Feminino

en: Results
pt: Resultados

en: Review
pt: Rever

en: Reason
pt: Razão

en: California
pt: Califórnia

en: Mississippi
pt: Mississipi

en: New Mexico
pt: Novo México

en: North Carolina
pt: Carolina do Norte

en: North Dakota
pt: Dakota do Norte

en: South Carolina
pt: Carolina do Sul

en: South Dakota
pt: Dakota do Sul

en: Rating
pt: Classificação

en: Upload logo image
pt: Carregar imagem do logótipo

en: Animals
pt: Animais

en: Logo path
pt: Caminho do logótipo

en: An error occurred while processing @operation with arguments: @args
pt: Um erro ocorreu enquanto processava @operation com os argumentos: @args
