Fast Gallery (6.x-1.4beta1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Submit
pt: Enviar

en: Hierarchy
pt: Hierarquia

en: Name
pt: Nome

en: Advanced Settings
pt: Definições Avançadas

en: Gallery
pt: Galeria

en: Other
pt: Outro

en: Ascending
pt: Ascendente

en: Descending
pt: Descendente

en: Random
pt: Aleatório

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Permissions
pt: Permissões

en: Automatic
pt: Automático

en: enter path manually...
pt: insira o caminho manualmente ...

en: Fast Gallery
pt: Galeria Rápida

en: Path to Gallery
pt: Caminho para a galeria

en: Amount of images per page
pt: Quantidade de imagens por página

en: How many images to be displayed per page
pt: Quantas imagens serão exibidas por página

en: Choose if you want to display a flat gallery or with the folders
pt: Escolha se deseja exibir uma listagem de galeria ou com as pastas

en: Update mode
pt: Modo de atualização

en: Some operations
pt: Algumas operações

en: Scan for new pictures...
pt: Procure novas fotos ...

en: Installing imagecache presets...
pt: Instalando perfis do ImageCache...
