Fastly (4.0.5) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Description
ja: 説明

en: Disable
ja: 無効

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: File
ja: ファイル

en: None
ja: なし

en: Format
ja: フォーマット

en: Manage
ja: 管理

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: Upload
ja: アップロード

en: Module
ja: モジュール

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: General
ja: 全般

en: Site ID
ja: サイトID

en: Add group
ja: グループの追加

en: Rules
ja: ルール

en: Service
ja: サービス

en: Account settings
ja: アカウントの設定

en: About
ja: アバウト

en: Reports
ja: レポート

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Source path
ja: ソースパス

en: Remove group
ja: グループを削除

en: Link image to
ja: 画像へのリンク

en: Linked to content
ja: コンテンツへリンクされている

en: Linked to file
ja: ファイルへリンクされている

en: Nothing
ja: なし

en: Destination path
ja: 保存先のパス

en: Timeout in seconds
ja: タイムアウト秒数
