Fastly (4.0.4) - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: File
fr: Fichier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Manage
fr: Gérer

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: Upload
fr: Transférer

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: General
fr: Général

en: Quality
fr: Qualité

en: Site ID
fr: Identifiant du site

en: Add group
fr: Ajouter un groupe

en: API key
fr: Clé d'API

en: Connection timeout
fr: Dépassement du temps de connexion imparti

en: Brightness
fr: Luminosité

en: Account settings
fr: Paramètres de compte

en: About
fr: À propos

en: Reports
fr: Rapports

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Blur
fr: Flou

en: Path pattern
fr: Motif de chemin

en: Source path
fr: Chemin source

en: Remove group
fr: Supprimer le groupe

en: Contrast
fr: Contraste

en: Link image to
fr: Lier l'image à

en: Linked to content
fr: Lié au contenu

en: Linked to file
fr: Lié au fichier

en: Nothing
fr: Rien

en: Timeout in seconds
fr: Temps d'expiration en secondes
