Fastly (8.x-3.11) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: None
it: Nessuno

en: Add
it: Aggiungi

en: Format
it: Formato

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Upload
it: Carica

en: Module
it: Modulo

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: General
it: Generale

en: Rules
it: Regole

en: Countries
it: Paesi

en: Service
it: Servizio

en: Account settings
it: Impostazioni profilo

en: About
it: Informazioni

en: Reports
it: Resoconti

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Source path
it: Percorso di origine

en: Link image to
it: Collega immagine a

en: Linked to content
it: Collegata al contenuto

en: Linked to file
it: Collegata al file

en: Nothing
it: Niente

en: Timeout in seconds
it: Timeout in secondi
