Fastly (8.x-3.11) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Disable
pt: Desativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: File
pt: Ficheiro

en: None
pt: Nenhum

en: Add
pt: Adicionar

en: Format
pt: Formato

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Upload
pt: Carregar ficheiro

en: Module
pt: Módulo

en: API Key
pt: Chave API

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: General
pt: Geral

en: Rules
pt: Regras

en: Countries
pt: Países

en: API key
pt: Chave API

en: Browser
pt: Navegador

en: Service
pt: Serviço

en: Account settings
pt: Configurações da conta

en: About
pt: Sobre

en: Reports
pt: Relatórios

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Path pattern
pt: Padrão de caminhos

en: Source path
pt: Caminho de origem

en: Secret
pt: Segredo

en: Link image to
pt: Ligar imagem a

en: Linked to content
pt: Ligado ao contéudo

en: Linked to file
pt: Ligado ao ficheiro

en: Nothing
pt: Nada

en: Timeout in seconds
pt: Tempo limite em segundos
