Fastly (8.x-3.15) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Content
fa: محتوا

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: File
fa: فایل

en: None
fa: هیچ

en: Add
fa: افزودن

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Module
fa: ماژول

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: General
fa: عمومی

en: Browser
fa: مرورگر

en: Account settings
fa: تنظیمات حساب کاربری

en: About
fa: درباره

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Link image to
fa: تصویرا را واصلی بده

en: Linked to content
fa: واصلی شده به محتوا

en: Linked to file
fa: واصلی شده به فایل

en: Nothing
fa: هیچ
