Facebook Instant Articles (8.x-2.0-rc1) - en to da translation catalogue (26 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Next
da: Næste

en: Comments
da: Kommentarer

en: None
da: Ingen

en: Setup
da: Indstillinger

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Source URL
da: Kilde-URL

en: Original image
da: Originalt billede

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Source type
da: Kildetype

en: Caption
da: Undertekst

en: Style
da: Typografi

en: Unordered
da: Ikke sorteret

en: Ordered
da: Sorteret

en: Ordered list
da: Ordnet liste

en: About
da: Om

en: No link
da: Intet link

en: Fullscreen
da: Fuldskærm

en: Page ID
da: Side ID

en: Image style
da: Billedformat

en: None (original image)
da: Ingen (originalt billede)

en: Image style: @style
da: Billedformat: @style

en: Link to the referenced entity
da: Link til den refererede entity

en: Publishing settings
da: Indstillinger for udgivelse
