Facebook Instant Articles (8.x-2.0-rc1) - en to ug translation catalogue (13 entries)

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: None
ug: يوق

en: URL
ug: ئادرېس

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Source URL
ug: مەنبەURL

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Controls
ug: كونترول

en: Caption
ug: تېما

en: About
ug: ھەققىدە

en: Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران

en: Page ID
ug: بەت IDسى
