Facebook Instant Articles (8.x-2.0) - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Next
fr: Suivant

en: Comments
fr: Commentaires

en: None
fr: Aucun(e)

en: Setup
fr: Configuration

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Source URL
fr: URL source

en: Original image
fr: Image originale

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Source type
fr: Type source

en: Controls
fr: Contrôles

en: Caption
fr: Légende

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Unordered
fr: Non ordonné

en: Ordered
fr: Ordonné

en: Ordered list
fr: Liste ordonnée

en: About
fr: À propos

en: Margin
fr: Marge

en: Presentation
fr: Présentation

en: Embed Code
fr: Code intégré

en: Analytics
fr: Statistiques

en: No link
fr: Aucun lien

en: Ads
fr: Publicités

en: Fullscreen
fr: Plein écran

en: Page ID
fr: Identifiant (ID) de page

en: API settings
fr: Paramètres de l'API

en: Image style
fr: Style d'image

en: Access token
fr: Jeton d'accès

en: Facebook Page ID
fr: Identifiant (ID) de la page Facebook

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Image style: @style
fr: Style d'image : @style

en: App ID
fr: Identifiant (ID) de l'application

en: Link to the referenced entity
fr: Lien vers l'entité référencée

en: App Secret
fr: Clé secrète d'application

en: Likes
fr: "J'aime"
