Facebook Instant Articles (8.x-2.1) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Next
hi: अगला

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: None
hi: कोई नहीं

en: URL
hi: यूआरएल

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Original image
hi: मूल छवि

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Source type
hi: स्रोत प्रकार

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Style
hi: अंदाज

en: Ordered list
hi: क्रमित सूची

en: About
hi: के बारे में

en: No link
hi: कोई लिंक नहीं

en: Image style
hi: छवि शैली

en: Access token
hi: प्रवेश टोकन

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं

en: Image style: @style
hi: छवि शैली: @style

en: Link to the referenced entity
hi: संदर्भित इकाई के लिए लिंक

en: No margin
hi: मार्जिन नही
