Facebook Instant Articles (8.x-2.2) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Body
id: Isi

en: Next
id: Selanjutnya

en: None
id: Tiada

en: Error
id: Kesalahan

en: Off
id: Matikan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Original image
id: Gambar asli

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Source type
id: Jenis sumber

en: Caption
id: Keterangan

en: Style
id: Gaya

en: Apply
id: Terapkan

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: Offset
id: Letak

en: Ordered list
id: Daftar terurut

en: About
id: Tentang

en: No link
id: TIdak ada tautan.

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Image style
id: Gaya gambar

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)

en: Image style: @style
id: Gaya gambar: @style

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Asc
id: Urutan turun

en: Link to the referenced entity
id: Tautan ke entitas rujukan

en: Rendered as @mode
id: Ditampilkan sebagai @mode

en: Replace the file name by its description when available
id: Ganti nama file dengan deskripsinya jika tersedia
