Facebook Instant Articles (8.x-2.2) - en to pl translation catalogue (47 entries)

en: Body
pl: Treść

en: Next
pl: Dalej

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: Error
pl: Błąd

en: Off
pl: Wyłączony

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Source URL
pl: Adres URL źródła

en: Original image
pl: Oryginalny obrazek

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Desc
pl: Malejąco

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Source type
pl: Typ źródłowy

en: Controls
pl: Kontrolki

en: Caption
pl: Podpis

en: Info
pl: Informacja

en: Style
pl: Styl

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Unordered
pl: Nieuporządkowana

en: Ordered
pl: Uporządkowana

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Ordered list
pl: Uporządkowana lista

en: About
pl: O stronie

en: Margin
pl: Margines

en: Presentation
pl: Prezentacja

en: No link
pl: Bez odnośnika

en: Fullscreen
pl: Pełen ekran

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: API settings
pl: Ustawienia API

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: None (original image)
pl: Brak (oryginalny obraz)

en: Image style: @style
pl: Styl obrazków: @style

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: App ID
pl: ID aplikacji

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Link to the referenced entity
pl: Odnośnik do wskazywanej encji

en: Rendered as @mode
pl: Wygenerowano jako @mode

en: App Secret
pl: Sekretne hasło dla aplikacji

en: Publishing settings
pl: Opcje publikacji

en: REST export
pl: Eksport REST

en: Replace the file name by its description when available
pl: Zastąp nazwę pliku jego opisem jeśli jest dostępny
