Feature toggle (3.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Administration
uk: Адміністрування

en: None
uk: Немає

en: - None -
uk: - Немає -

en: Save
uk: Зберегти

en: N/A
uk: Н/Д

en: Role
uk: Роль

en: Features
uk: Властивості

en: Add feature
uk: Додати властивість

en: Feature
uk: Властивість

en: Permission
uk: Повноваження

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Not allowed
uk: Не дозволені

en: Add a new feature
uk: Додати нову властивість

en: List of roles
uk: Перелік ролей

en: Filter by name or description
uk: Фільтр за назвою або описом
