Feature toggle (3.0.0) - en to sv translation catalogue (17 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: None
sv: Ingen

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Save
sv: Spara

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Role
sv: Roll

en: Features
sv: Funktioner

en: Delete feature
sv: Radera funktion

en: Permission
sv: Behörighet

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Add a new feature
sv: Lägg till en ny funktion

en: Filter by name or description
sv: Filtrera på namn eller beskrivning
