Feature toggle (3.0.1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Administration
id: Administrasi

en: None
id: Tiada

en: - None -
id: - Tiada -

en: Save
id: Simpan

en: N/A
id: T/T

en: Role
id: Peran

en: Features
id: Fitur

en: Feature
id: Fitur

en: Permission
id: Kewenangan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: List of roles
id: Daftar peran

en: Filter by name or description
id: Filter berdasarkan nama atau deskripsi
