Feature toggle (3.0.1) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Administration
pt: Administração

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Save
pt: Guardar

en: N/A
pt: N/D

en: Role
pt: Grupo

en: Features
pt: Funcionalidades

en: Feature
pt: Funcionalidade

en: Permission
pt: Permissão

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: List of roles
pt: Lista de funções

en: Filter by name or description
pt: Filtrar por nome ou descrição
