Feature toggle (3.0.1) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Administration
tr: Yönetim

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Save
tr: Kaydet

en: Role
tr: Rol

en: Features
tr: Özellikler

en: Permission
tr: İzinler

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Add a new feature
tr: Yeni özellik ekle

en: List of roles
tr: Rol listesi

en: Filter by name or description
tr: Ada ya da açıklamaya göre süz
