Featureflags extensions (1.1.0) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: ID
hi: आईडी

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Machine name
hi: मशीन नाम
