Featureflags extensions (1.1.2) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Edit
pt: Editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Permissions
pt: Permissões

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Edit permissions
pt: Editar permissões
