Featureflags extensions (1.1.3) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Permissions
de: Berechtigungen

en: Machine name
de: Systemname

en: Edit permissions
de: Berechtigungen bearbeiten

en: Routes
de: Routen

en: Created new example %label.
de: Neues Beispiel %label erstellt.

en: Updated example %label.
de: Beispiel %label aktualisiert.
