Featureflags extensions (1.0.0) - en to ug translation catalogue (6 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Description
ug: بايانى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Label
ug: بەلگە

en: Permissions
ug: ھوقۇق تەڭشەش
