Features (8.x-3.0-alpha1) - en to da translation catalogue (42 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Development
da: Udvikling

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Weight
da: Vægt

en: Types
da: Typer

en: none
da: ingen

en: Name
da: Navn

en: Default
da: Standard

en: Core
da: Kerne

en: Components
da: Komponenter

en: Configure
da: Konfigurér

en: Exclude
da: Ekskludér

en: Added
da: Tilføjet

en: State
da: Status

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Select all
da: Markér alt

en: Filters
da: Filtre

en: Profile name
da: Profilnavn

en: Profile
da: Profil

en: Save settings
da: Gem indstillinger

en: in
da: i

en: Clear
da: Ryd

en: Changed
da: Ændret

en: Conflict
da: Konflikt

en: Packages
da: Pakker

en: Package
da: Pakke

en: Machine name
da: Internt navn

en: exclude
da: ekskludér

en: Legend
da: Beskrivelse

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: Dependency
da: Afhængighed

en: Example: Image gallery
da: Eksempel: Billedgalleri

en: Dependencies
da: Afhængigheder

en: General Information
da: Generel information

en: Uninstalled
da: Afinstalleret

en: Do not begin name with numbers.
da: Undgå at indlede navn med tal.

en: Conflicts
da: Konflikter

en: Simple configuration
da: Simpel konfiguration

en: Not exported
da: Ikke eksporteret
