Features (8.x-3.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Development
fa: توسعه

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Version
fa: نسخه

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Weight
fa: وزن

en: Types
fa: انواع

en: none
fa: هیچ

en: Name
fa: نام

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Core
fa: هسته

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Exclude
fa: استثنا

en: Added
fa: اضافه شده

en: Normal
fa: عادی

en: State
fa: وضعیت

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Select all
fa: انتخاب همه

en: Filters
fa: فیلترها

en: Profile name
fa: نام پروفایل

en: Profile
fa: نمایه

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Package
fa: بسته

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Bundle
fa: بسته

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Dependency
fa: وابستگی

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها
