Features (8.x-3.0-beta3) - en to kn translation catalogue (29 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Development
kn: ಅಭಿವೃದ್ಧಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Added
kn: ಸೇರಿಸಲಾಗಿದ್ದು

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: in
kn: ಒಳಗೆ

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: profile
kn: ಪರಿಚಯ

en: Missing
kn: ಕಾಣೆಯಾಗಿದೆ

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Conflict
kn: ಭಿನ್ನಾಭಿಪ್ರಾಯ

en: Package
kn: ಪ್ಯಾಕೇಜ್

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Namespace
kn: ನೇಮ್‌ಸ್ಪೇಸ್
