Features (8.x-3.0-beta3) - en to oc translation catalogue (37 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Development
oc: Desvolopament

en: Description
oc: Descripcion

en: optional
oc: opcional

en: Enabled
oc: Activat

en: core
oc: còr

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Weight
oc: Pes

en: none
oc: pas cap

en: Name
oc: Nom

en: Default
oc: Per defaut

en: Core
oc: Còr

en: Configure
oc: Configurar

en: Exclude
oc: Exclure

en: State
oc: Estat

en: Select all
oc: Seleccionar tot

en: Filters
oc: Filtres

en: Profile
oc: Perfil

en: Save settings
oc: Enregistrar los paramètres

en: in
oc: dins

en: Clear
oc: Escafar

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Feature
oc: Foncionalitat

en: profile
oc: perfils

en: Missing
oc: Mancant

en: Installed
oc: Installat

en: Changed
oc: Modificat

en: Conflict
oc: Conflicte

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Bundle
oc: Paquet

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Dependency
oc: Dépendance

en: Example: Image gallery
oc: Exemple : Image gallery

en: Example: image_gallery
oc: Exemple : Image_gallery
