Features (8.x-3.0-beta5) - en to ku translation catalogue (21 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Development
ku: پەرەپێدان

en: Description
ku: دەربارە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Version
ku: وەشان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Search
ku: گەڕان

en: Weight
ku: سەنگ

en: none
ku: هیچ

en: Name
ku: ناو

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Core
ku: ناوکە

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: Filters
ku: پاڵێوەرەکان

en: Profile
ku: زانیاری تایبه‌تی

en: Save settings
ku: ڕێکخستن پاشه‌که‌وت بکە

en: Clear
ku: خاوێنکردنەوە

en: profile
ku: زانیاریی تایبەت

en: Installed
ku: دامەزرێنراوە

en: About
ku: دەربارە
