Features (8.x-3.0-beta5) - en to sv translation catalogue (48 entries)

en: Operations
sv: Funktioner

en: Development
sv: Utveckling

en: Description
sv: Beskrivning

en: optional
sv: valfri

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: core
sv: kärna

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Weight
sv: Vikt

en: none
sv: ingen

en: Name
sv: Namn

en: Default
sv: Förvald

en: Core
sv: Kärna

en: Components
sv: Komponenter

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Exclude
sv: Uteslut

en: Added
sv: Tillagd

en: Site
sv: Webbplats

en: State
sv: Läge

en: Select all
sv: Välj alla

en: Filters
sv: Filter

en: Profile name
sv: Namn på profil

en: Profile
sv: Profil

en: Save settings
sv: Spara inställningar

en: in
sv: i

en: Clear
sv: Rensa

en: site
sv: webbplats

en: Features
sv: Funktioner

en: profile
sv: profil

en: Missing
sv: Saknas

en: Installed
sv: Installerad

en: Changed
sv: Ändrad

en: Provided by
sv: Tillhandahålls av

en: Packages
sv: Paket

en: Package
sv: Paket

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Assignment
sv: Uppdrag

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: exclude
sv: exkludera

en: Legend
sv: Teckenförklaring

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: Dependency
sv: Beroende

en: Example: Image gallery
sv: Exempel: Bildgalleri

en: Example: image_gallery
sv: Exempel: image_gallery

en: Dependencies
sv: Beroenden

en: Uninstalled
sv: Avinstallerad

en: Simple configuration
sv: Enkel konfiguration
