Features (8.x-3.0-beta9) - en to pl translation catalogue (61 entries)

en: Operations
pl: Operacje

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Description
pl: Opis

en: optional
pl: opcjonalne

en: Enabled
pl: Włączone

en: Version
pl: Wersja

en: Edit
pl: Edytuj

en: Search
pl: Szukaj

en: Weight
pl: Waga

en: Types
pl: Typy

en: none
pl: brak

en: Name
pl: Nazwa

en: Default
pl: Domyślny

en: Core
pl: Rdzeń

en: Path
pl: Ścieżka

en: Components
pl: Komponenty

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: Added
pl: Dodano

en: Site
pl: Witryna

en: Module
pl: Moduł

en: Normal
pl: Zwykły

en: State
pl: Stan

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Deselect all
pl: Odznacz wszystko

en: Filters
pl: Filtry

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Profile name
pl: Nazwa profilu

en: Profile
pl: Profil

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: in
pl: wśród

en: Clear
pl: Wyczyść

en: site
pl: witryna

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Feature
pl: Funkcjonalność

en: profile
pl: profil

en: Missing
pl: Brakujące

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Conflict
pl: Konflikt

en: Standard
pl: Standardowe

en: Export settings
pl: Eksportuj ustawienia

en: Provided by
pl: Dostarczone przez

en: Package
pl: Paczka

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Namespace
pl: Przestrzeń nazw

en: Do you really want to continue?
pl: Czy chcesz kontynuować?

en: Bundle
pl: Zestaw

en: exclude
pl: ignoruj

en: Legend
pl: Legenda

en: Machine-readable name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Dependency
pl: Zależność

en: Example: Image gallery
pl: Przykład: Galeria obrazów

en: Example: image_gallery
pl: Przykład: image_gallery

en: Dependencies
pl: Zależności

en: General Information
pl: Ogólne informacje

en: Existing
pl: Istniejące

en: Do not begin name with numbers.
pl: Nie rozpoczynaj nazwy od cyfr.

en: Language Code
pl: Kod Języka

en: Simple configuration
pl: Prosta konfiguracja
