Features (8.x-3.0-beta9) - en to ur translation catalogue (21 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Description
ur: وضاحت

en: optional
ur: اختیاری

en: Enabled
ur: فعال

en: Version
ur: ورژن

en: Edit
ur: تدوین

en: Search
ur: تلاش

en: Weight
ur: وزن

en: Types
ur: اقسام

en: none
ur: کوئی نہیں

en: Name
ur: نام

en: Default
ur: طے شدہ

en: Core
ur: کور

en: Path
ur: پاتھ

en: Configure
ur: ترتیب

en: Normal
ur: عمومی

en: Save settings
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Bundle
ur: بنڈل

en: Dependencies
ur: احتیاجات
