Features (8.x-3.10) - en to eu translation catalogue (39 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Development
eu: Garapena

en: Description
eu: Azalpena

en: optional
eu: aukerakoa

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Version
eu: Bertsioa

en: Edit
eu: Editatu

en: Search
eu: Bilatu

en: Weight
eu: Pisua

en: Types
eu: Motak

en: none
eu: bat ere ez

en: Name
eu: Izena

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Path
eu: Bide-izena

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Exclude
eu: Baztertu

en: Site
eu: Gunea

en: Module
eu: Modulua

en: Normal
eu: Arrunta

en: State
eu: Egoera

en: Select all
eu: Aukeratu guztia

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Profile name
eu: Profil izena

en: Profile
eu: Profila

en: Save settings
eu: Gorde ezarpenak

en: Clear
eu: Garbitu

en: profile
eu: profila

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Standard
eu: Estandar

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: Machine-readable name
eu: Makinarentzako izen irakurgarria

en: Dependency
eu: Dependentzia

en: Dependencies
eu: Menpekotasunak

en: User permissions
eu: Erabiltzaile baimenak

en: Simple configuration
eu: Konfigurazio sinplea
