Features (8.x-3.11) - en to ja translation catalogue (55 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Development
ja: 開発

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: Version
ja: バージョン

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Weight
ja: ウェイト

en: Types
ja: タイプ

en: none
ja: なし

en: Name
ja: 名前

en: Default
ja: デフォルト

en: Core
ja: コア

en: Path
ja: パス

en: Components
ja: コンポーネント

en: Configure
ja: 設定

en: Exclude
ja: 除外

en: Site
ja: サイト

en: Module
ja: モジュール

en: Normal
ja: ノーマル

en: State
ja: 状態

en: Select all
ja: 全て選択

en: Filters
ja: フィルター

en: Optional
ja: 任意

en: Profile name
ja: プロフィール名

en: Profile
ja: プロフィール

en: Save settings
ja: 設定の保存

en: Clear
ja: クリアー

en: site
ja: サイト

en: Features
ja: フィーチャー

en: profile
ja: プロフィール

en: Missing
ja: 喪失

en: Installed
ja: インストール済み

en: Changed
ja: 変更済

en: Conflict
ja: 競合

en: Standard
ja: 標準

en: Provided by
ja: 提供

en: Packages
ja: パッケージ

en: Package
ja: パッケージ

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Do you really want to continue?
ja: 本当に続けますか?

en: Bundle
ja: バンドル

en: Legend
ja: 用例

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Dependency
ja: 依存

en: Example: Image gallery
ja: 例: 画像ギャラリー

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: User permissions
ja: ユーザーの権限

en: General Information
ja: 一般情報

en: Do not begin name with numbers.
ja: 名前は数字から始めないでください。

en: Bundle name
ja: バンドル名

en: Simple configuration
ja: 簡易構成

en: Examples: 8.x-1.0, 8.x-1.0-beta1
ja: 例: 8.x-1.0, 8.x-1.0-beta1
